Co kupić na złomowisku?Samochód w swej konstrukcji zawiera wiele rzeczy, które najkorzystniej byłoby powtórnie przetworzyć w taki sposób, by je wykorzystać ponownie, niekoniecznie w branży motoryzacyjnej.

screenNa auto złom śląsk można kupić używane części samochodowe. Wiele zależy od tego w jakim są stanie, ale nie wszystko warto kupować na złomowisku. Na przykład w przypadku rozruszników i alternatorów wszystko zależy od danego podzespołu. Często jest tak, że części w starszych samochodach są tak zrobione, że można je naprawić niewielkim kosztem. Wtedy kupowanie używanego podzespołu nie ma większego sensu. Jeżeli już decydujemy się na zakup używanego elementu, warto, aby zamontował go solidny mechanik. Na auto złom śląsk możemy kupić też nietypowe przewody, obudowy filtrów powietrza i inne osłony. To samo dotyczy blacharki. Wiadomo jednak, że części ze złomowiska trzeba będzie odświeżyć, szpachlować i dopasować do auta. Części oryginalne są zazwyczaj bardzo drogie, za to na auto złom śląsk możemy je kupić czasem 10 razy taniej.

Co do niektórych części warto czasem rozejrzeć się za oryginałem w serwisach autoryzowanych, ponieważ zdarza się, że w jednych drobiazgi będą drogie, a czasem można je kupić tanio, a nawet niewiele więcej niż za części zakupione na auto złom śląsk.